TNPW060333R2BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060333R2BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 33.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
537
In Stock :
537
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
0603
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
2016
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
33.2Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060333R2BEEN
Vishay / Dale TNPW060333R2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C