TNPW060333R0FETA
Mfr.Part #
TNPW060333R0FETA
Description
RES 33 OHM 1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
33Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060333R0FETA
Vishay / Dale TNPW060333R0FETA
TNPW Series, Thin Film, 33Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C