TNPW060333R0DEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060333R0DEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
33Ohm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
TNPW060333R0DEEA
Vishay / Dale TNPW060333R0DEEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 33Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C