TNPW060333R0BHEA
Mfr.Part #
TNPW060333R0BHEA
Description
RES 33 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Resistance :
33Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060333R0BHEA
Vishay / Dale TNPW060333R0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C