TNPW060333R0BEEN
Mfr.Part #
TNPW060333R0BEEN
Description
RES 33 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
33Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060333R0BEEN
Vishay / Dale TNPW060333R0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 33Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C