TNPW060333K6BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060333K6BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 33.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33.6kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060333K6BETA
Vishay / Dale TNPW060333K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 33.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C