TNPW060333K6BEEN
Mfr.Part #
TNPW060333K6BEEN
Description
RES 33.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060333K6BEEN
Vishay / Dale TNPW060333K6BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C