TNPW060333K6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060333K6BEEA
Description
RES 33.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33.6kOhms
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Width :
838.2μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW060333K6BEEA
Vishay / Dale TNPW060333K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C