TNPW060333K2FHTA
Mfr.Part #
TNPW060333K2FHTA
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
33.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060333K2FHTA
Vishay / Dale TNPW060333K2FHTA
TNPW Series, Thin Film, 33.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C