TNPW060333K2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060333K2FHEA
Description
RES 33.2K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Resistance :
33.2kOhms
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060333K2FHEA
Vishay / Dale TNPW060333K2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C