TNPW0603330KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603330KDEEA
Description
RES 330K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
330kOhms
Datasheets
TNPW0603330KDEEA
Vishay / Dale TNPW0603330KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 330kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C