TNPW060332R4BEEN
Mfr.Part #
TNPW060332R4BEEN
Description
RES 32.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Width :
838.2μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
32.4Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Length :
1.6002mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060332R4BEEN
Vishay / Dale TNPW060332R4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 32.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C