TNPW060332K8BXCN
Mfr.Part #
TNPW060332K8BXCN
Description
RES 32.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
No
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
32.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Working Voltage :
75V
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Datasheets
TNPW060332K8BXCN
Vishay / Dale TNPW060332K8BXCN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 32.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C