TNPW060332K8BETA
Mfr.Part #
TNPW060332K8BETA
Description
RES 32.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
32.8kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060332K8BETA
Vishay / Dale TNPW060332K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 32.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C