TNPW060332K4DHEA
Mfr.Part #
TNPW060332K4DHEA
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Published :
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
32.4kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060332K4DHEA
Vishay / Dale TNPW060332K4DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 32.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C