TNPW060332K4DETA
Mfr.Part #
TNPW060332K4DETA
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
32.4kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060332K4DETA
Vishay / Dale TNPW060332K4DETA
TNPW Series, Thin Film, 32.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C