TNPW060332K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060332K4BETA
Description
RES 32.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
32.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060332K4BETA
Vishay / Dale TNPW060332K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 32.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C