TNPW0603328KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603328KBHEA
Description
RES 328K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
328kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603328KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603328KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 328kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C