TNPW0603324RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603324RBETA
Description
RES 324 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
TNPW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Height :
558.8μm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Feature :
Military
Length :
1.6002mm
Resistance :
324Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW0603324RBETA
Vishay / Dale TNPW0603324RBETA
TNPW Series, Thin Film, 324Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C