TNPW0603324RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603324RBEEA
Description
RES 324 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Military Standard :
Not
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
324Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Height :
558.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW0603324RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603324RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 324Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C