TNPW0603324KDHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603324KDHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 324K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Voltage - Rated DC :
50V
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Resistance :
324kOhms
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603324KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603324KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 324kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C