TNPW0603320RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603320RBEEA
Description
RES 320 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
320Ohms
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603320RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603320RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 320Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C