TNPW0603320KBECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603320KBECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 320K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
320kOhms
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW0603320KBECN
Vishay / Dale TNPW0603320KBECN
TNPW Series, Thin Film, 320kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C