TNPW060331R6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060331R6BEEA
Description
RES 31.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
31.6Ohms
Contact Plating :
Tin
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Depth :
850μm
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Width :
838.2μm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060331R6BEEA
Vishay / Dale TNPW060331R6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 31.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C