TNPW0603316RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603316RDEEA
Description
RES 316 OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
316Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603316RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603316RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 316Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C