TNPW0603316RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603316RBETA
Description
RES 316 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
TNPW
Height :
558.8μm
Resistance :
316Ohms
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603316RBETA
Vishay / Dale TNPW0603316RBETA
TNPW Series, Thin Film, 316Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C