TNPW0603316RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603316RBEEN
Description
RES 316 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
316Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603316RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603316RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 316Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C