TNPW0603316KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603316KBETA
Description
RES 316K OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
316kOhms
Width :
850μm
Supplier Device Package :
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603316KBETA
Vishay / Dale TNPW0603316KBETA
TNPW Series, Thin Film, 316kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C