TNPW060330R9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060330R9BEEN
Description
RES 30.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
30.9Ohms
Datasheets
TNPW060330R9BEEN
Vishay / Dale TNPW060330R9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 30.9Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C