TNPW060330R1BETA
Mfr.Part #
TNPW060330R1BETA
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
30.1Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060330R1BETA
Vishay / Dale TNPW060330R1BETA
TNPW Series, Thin Film, 30.1Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C