TNPW060330K5BECN
Mfr.Part #
TNPW060330K5BECN
Description
RES 30.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Width :
800μm
Resistance :
30.5kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6mm
Height :
450μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060330K5BECN
Vishay / Dale TNPW060330K5BECN
TNPW Series, Thin Film, 30.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C