TNPW060330K1FHTA
Mfr.Part #
TNPW060330K1FHTA
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
30.1kOhms
Published :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060330K1FHTA
Vishay / Dale TNPW060330K1FHTA
TNPW Series, Thin Film, 30.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C