TNPW060330K1BXTA
Mfr.Part #
TNPW060330K1BXTA
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Lead, Tin
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Series :
TNPW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Resistance :
30.1kOhm
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Working Voltage :
75V