TNPW060330K1BHTA
Mfr.Part #
TNPW060330K1BHTA
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistance :
30.1kOhms
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060330K1BHTA
Vishay / Dale TNPW060330K1BHTA
TNPW Series, Thin Film, 30.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C