TNPW0603309RBEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603309RBEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 309 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
100V
Resistance :
309Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Depth :
850μm
Length :
1.6002mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603309RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603309RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 309Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C