TNPW0603301RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603301RFETA
Description
RES 301 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW
Resistance :
301Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603301RFETA
Vishay / Dale TNPW0603301RFETA
TNPW Series, Thin Film, 301Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C