TNPW0603301RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603301RFEEA
Description
RES 301 OHM 1% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Positronic
Brand :
Amphenol Positronic
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
301 Ohms
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Composition :
Thin Film
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
TNPW0603301RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603301RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 301 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±1%, -55°C ~ 155°C