TNPW0603301RBXCN
Mfr.Part #
TNPW0603301RBXCN
Description
RES 301 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Series :
TNPW
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
301Ohm
Datasheets
TNPW0603301RBXCN
Vishay / Dale TNPW0603301RBXCN
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 301Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C