TNPW0603301RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603301RBEEA
Description
RES 301 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
1
In Stock :
1
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
0603
Length :
1.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
REACH SVHC :
Unknown
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Case Code (Metric) :
1608
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Depth :
850μm
Military Standard :
Not
Width :
800μm
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
450μm
Resistance :
301Ohms
Datasheets
TNPW0603301RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603301RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 301Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C