TNPW0603301KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603301KBEEN
Description
RES 301K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Military Standard :
Not
Resistance :
301kOhms
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Width :
800μm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
850μm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Height :
558.8μm
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW0603301KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603301KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 301kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C