TNPW0603300RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603300RDETA
Description
RES 300 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
300Ohms
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603300RDETA
Vishay / Dale TNPW0603300RDETA
TNPW Series, Thin Film, 300Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C