TNPW0603300RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603300RDEEA
Description
RES 300 OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
300Ohms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603300RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603300RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 300Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C