TNPW0603300KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603300KBEEN
Description
RES 300K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
300kOhms
Depth :
850μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW0603300KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603300KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 300kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C