TNPW06032K94DHTA
Mfr.Part #
TNPW06032K94DHTA
Description
RES 2.94K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.94kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Datasheets
TNPW06032K94DHTA
Vishay / Dale TNPW06032K94DHTA
TNPW Series, Thin Film, 2.94kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C