TNPW06032K80FEEA
Mfr.Part #
TNPW06032K80FEEA
Description
RES 2.8K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.8kOhms
Datasheets
TNPW06032K80FEEA
Vishay / Dale TNPW06032K80FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C