TNPW06032K80DHEA
Mfr.Part #
TNPW06032K80DHEA
Description
RES 2.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
2.8kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW06032K80DHEA
Vishay / Dale TNPW06032K80DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C