TNPW06032K80BETA
Mfr.Part #
TNPW06032K80BETA
Description
RES 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Military
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
850μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
2.8kOhms
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
TNPW06032K80BETA
Vishay / Dale TNPW06032K80BETA
TNPW Series, Thin Film, 2.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C