TNPW06032K80BECN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06032K80BECN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 2.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Series :
TNPW
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Resistance :
2.8kOhms
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Width :
850μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Feature :
Military
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW06032K80BECN
Vishay / Dale TNPW06032K80BECN
TNPW Series, Thin Film, 2.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C