TNPW06032K77BECN
Mfr.Part #
TNPW06032K77BECN
Description
RES 2.77K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
2.77kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW06032K77BECN
Vishay / Dale TNPW06032K77BECN
TNPW Series, Thin Film, 2.77kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C