TNPW06032K70BEEN
Mfr.Part #
TNPW06032K70BEEN
Description
RES 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Resistance :
2.7kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
TNPW e3
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW06032K70BEEN
Vishay / Dale TNPW06032K70BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 2.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C